40,20,-30,60,1
600,600,60,1,3000,1000,25,500
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Rada Osiedla - skład, regulamin
Zapraszamy do skorzystania z Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.
Od 1 stycznia 2023 roku zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych kursujących na Krzyżowniki-Smochowice
Spotkanie informacyjne w sprawie budowy ulic Łebska, Łagowska, Kociewska, Żukowska
Konsultacje dotyczące terenu Smochowice Południe w rejonie ulic położonych pomiędzy Wejherowską, Starogardzką, Pniewską, Pelplińską.
Nowe centrum Smochowic - koncepcja przebudowy
Spotkanie informacyjne w sprawie terenu przy ulicy Przytocznej
Koncepcja przebudowy ulic Leśnowolskiej i Łagowskiej
Uchwały Rady Osiedla
Protokoły z sesji Rady Osiedla
Piszemy, dzwonimy do naszej Rady Osiedla...
Dziura w jezdni, chodniku ? Awaria sygnalizacji ? Uszkodzenie studzienki kanalizacji deszczowej ? Zimowe utrzymanie ? Zgłoś awarię, dzwoń !!!
Dyżury Radnych Osiedla w każdą środę...
Co słychać na naszym Osiedlu...
Można pobrać, poczytać...
Galerie z osiedlowych wydarzeń...
Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż części ul. Dąbrowskiego
Projekt Kompleksu Rekreacyjnego w rejonie ulic Lubowska, Brodnicka, Maszewska, Myśliborska
Nasz projekt ogólnomiejski wygrał Poznański Budżet Obywatelski 2016
Projekt PUMPTRACK wygrał w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016 wśród projektów dzielnicowych.
A może dostępny dla wszystkich edukacyjny park leśny zamiast pola golfowego ?
Jak palić w piecu oszczędnie, bez dymu i pretensji sąsiadów ? Kliknij
Inwestycje, remonty

 Mieszkańcy i Rada Osiedla Krzyżowniki-Smochowice włączyli się do tegorocznej akcji proekologicznej Wiosenne Porządki pod hasłem "Czysty i Zielony Poznań-Miastem Miłych Doznan". Akcja sprzątania odbyła się 9 maja 2015r. i objęła sprzątanie pobocza ulic: Czarnkowskiej, Chodzieskiej, Człuchowskiej, Gorajskiej, Wejherowskiej, Polanowskiej, Beskidzkiej i Słupskiej.

W tym dniu została też posprzątana siedziba Rady Osiedla na Muszkowskiej, w ten sposób radni włączyli się  do tej akcji. Pragniemy podziękować mieszkańcom osiedla za udział że poświęcili swój wolny czas, przede wszystkim pani Longinie Serafin za zorganizowanie akcji w południowej części naszego osiedla, księdzu proboszczowi Mariuszowi Mazurowi za umieszczenie informacji w ogłoszeniach parafialnych, pomagał nam też pan Maciej Wudarski Zastępca Prezydenta Miasta Poznania. Akcja sprzątania nie ograniczyła się do tego jednego dnia ma szerszy wymiar gdyż niestety jest wiele miejsc i tematów które należy uporządkować. Wielką pomoc udzielił nam Wydział Gospodarki Komunalnej z panem Józefem Rapiorem - kierownikiem Oddziału Koordynacji Utrzymania Czystości i Porządku w Mieście, który wraz z radnym Witoldem Puchalskim przeprowadził 2 maja 2015 r. wizję na terenie osiedla.
Nasze osiedle jest osiedlem kontrastów ogólnie schludne, czyste a zarazem w wiele miejsc wymaga uporządkowania i oczyszczenia. Zmorą są dzikie wysypiska śmieci na prywatnych nieruchomościach, których uporządkowanie wyegzekwuje Straż Miejska Miasta Poznania. Do akcji został włączony Zarząd Dróg Miejskich z racji swoich obowiązków. Usunięto odpady zalegające po obu stronach ul. Sytkowskiej (wspólne działanie  z Wydziałem Gospodarki Nieruchomościam).
Oczyszczono zapiaszczoną jezdnie ul. Rogozinskiej, podjęto działania administracyjne wobec firmy która ustawiła pojemnik do zbiórki odzieży przy ul.Chodzieskiej, opróżniono kosz betonowy ustawiony obok ławki na narożniku ul.Sianowskiej i Kościerzynskiej ,taki drobiazg ale obok dwa kosze były opróżniane a ten nie wiedzieć czemu nie był.
Przed ZDM są kolejne zadania do wykonania jak usunięcie odpadów biodegradowalnych z pobocza ul. Dąbrowskiego, usunięcia zwisających gałęzi utrudniających ruch pieszych na chodniku itp. Straż Miejska i Zakład Lasów Poznańskich podjęły działania w sprawie terenu leśnego przy ul.Beskidzkiej za godzenie w środowisko naturalne w związku zalegającymi odpadami. Worki i rękawice przekazał nam Wydział Gospodarki Komunalnej.
Odpady zgromadzone w workach zostały odebrane z wyznaczonych miejsc przez Służbę leśną i Zakład Sprzątania Placów i Ulic. Specjalne podziękowania dla panów Andrzeja Heigelmanna i Ariela Węgorka za sprawne działanie. Przed nami kolejne zadania gdyż cały czas akcja sprzątania trwa, zbliża się lato a wraz za tym  wzmożony ruch wokół jeziora Kierskiego i przyległych lasów i niestety zaśmiecanie tych terenów. Zakład Lasów Poznańskich i STRAŻ Miejska  włączy się do działań...
 
Na wielu ulicach brakuje koszy na śmieci, Rada Osiedla wystąpiła z wniosek o przydzielenie 30 koszy na teren naszego osiedla. APEL do mieszkańców osiedla o zgłaszanie miejsc wymagających uporządkowania można sprawy zgłaszać na dyżurze Zarządu Rady w w każdą środę w godzinach 18-19 a także fb.
 
Dokumentacja fotograficzna z akcji "Czysty i Zielony Poznań-Miastem Miłych Doznan" na terenie Krzyżownik - Smochowic.
 
Rada Osiedla Krzyzowniki-Smochowice