12,0,0,100,0
600,600,60,1,1000,1000,25,1000
90,300,0,50,12,25,50,0,70,12,0,50,1,1,0,1000
* * * Szanowni Mieszkańcy informujemy o otwarciu na naszym Osiedlu Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Punkt mieści się w siedzibie Rady Osiedla i czynny jest w poniedziałek, środę, piątek w godzinach 13:00 - 17:00, wtorek i czwartek w godzinach: 9:00 - 13:00. * * *
40,20,-30,60,1
600,600,60,1,3000,1000,25,500
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Rada Osiedla - skład, regulamin
Zapraszamy do skorzystania z Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.
Od 7 kwietnia 2018 roku zmiany w funkcjonowaniu linii nocnych kursujących na Smochowice
Spotkanie informacyjne w sprawie budowy ulic Łebska, Łagowska, Kociewska, Żukowska
Konsultacje dotyczące terenu Smochowice Południe w rejonie ulic położonych pomiędzy Wejherowską, Starogardzką, Pniewską, Pelplińską.
Nowe centrum Smochowic - koncepcja przebudowy
Spotkanie informacyjne w sprawie terenu przy ulicy Przytocznej
Koncepcja przebudowy ulic Leśnowolskiej i Łagowskiej
Uchwały Rady Osiedla
Protokoły z sesji Rady Osiedla
Piszemy, dzwonimy do naszej Rady Osiedla...
Dziura w jezdni, chodniku ? Awaria sygnalizacji ? Uszkodzenie studzienki kanalizacji deszczowej ? Zimowe utrzymanie ? Zgłoś awarię, dzwoń !!!
Dyżury Radnych Osiedla w każdą środę...
Co słychać na naszym Osiedlu...
Można pobrać, poczytać...
Galerie z osiedlowych wydarzeń...
Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż części ul. Dąbrowskiego
Projekt Kompleksu Rekreacyjnego w rejonie ulic Lubowska, Brodnicka, Maszewska, Myśliborska
Nasz projekt ogólnomiejski wygrał Poznański Budżet Obywatelski 2016
Projekt PUMPTRACK wygrał w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016 wśród projektów dzielnicowych.
A może dostępny dla wszystkich edukacyjny park leśny zamiast pola golfowego ?
Jak palić w piecu oszczędnie, bez dymu i pretensji sąsiadów ? Kliknij
Inwestycje, remonty

SF2017mRada Osiedla Krzyżowniki – Smochowice serdecznie zaprasza na
SMOCHY FESTIWAL 2017,
który odbędzie się w dniach 3 i 4 czerwca 2017 roku na terenie Obiektu Sportowego przy ul. Braniewskiej.

Startujemy każdego dnia już o 13:00.

WSTĘP WOLNY !

4 czerwca 2016 roku na boisku sportowym przy ulicy Braniewskiej w Krzyżownikach-Smochowicach odbył się pierwszy festyn osiedlowy pod nazwą ”Smochy Festiwal”. Ówczesnym założeniem, które przyjęli organizatorzy było stworzenie profesjonalnego festynu międzyosiedlowego, który w przyszłości mógłby stanowić nową tradycje osiedla.
Czy się udał ? Oceniliście Państwo sami, zostając na terenie boiska do godziny trzeciej w nocy, dawno po oficjalnym zakończeniu, rozmawiając z sąsiadami, a organizatorzy spotkali się z wieloma miłymi opiniami. W gazetce, która ukazała się po zeszłorocznych wakacjach przyrzekliśmy „I na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość - w przyszły roku, w czerwcu zapraszamy wszystkich na II Smochy Festiwal.
I stało się. Tegoroczny Smochy Festiwal 2017 odbędzie się w dniach 3 i 4 czerwca. Tak, zgadza się, będzie to impreza dwudniowa. Już w zeszłej edycji część uczestników nie zdążyła skorzystać ze wszystkich atrakcji i uczestniczyć we wszystkich pokazach i zabawach, dlatego w tym roku całe wydarzenie, jako dwudniowe pozwoli wszystkim cieszyć się i skorzystać ze wszystkich atrakcji, których nie będzie mało.
Smochy Festiwal 2017 to jedno z kilku wydarzeń tegorocznych, związane jest bezpośrednio z 28 rocznicą pierwszych w powojennej historii kraju, częściowo wolnych wyborów do Sejmu oraz całkowicie wolnych do przywróconego Senatu z 4 czerwca 1989 roku obchodzoną, jako Dzień Wolności i Praw Obywatelskich oraz oczywiście z 1 czerwca, czyli Międzynarodowym Dniem Dziecka, ustanowionym w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Jak w zeszłym roku czekają nas atrakcje: obejrzymy pokazy ratownictwa medycznego, pokazy chemiczne i fizyczne, a także warsztaty dla dzieci, warsztaty, zabawy dla najmłodszych w wielkich „dmuchańcach”, konkursy z nagrodami, sportowe rozgrywki indywidualne i rodzinne, artystyczne talenty zaprezentują przedszkolaki, harcerze i grupy taneczno-wokalne, pokazy i tańce, będzie okazja porozmawiać z policjantami, strażnikami miejskimi, wysłuchamy porad pracowników Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu i porad ekologicznych Polskiego Klubu Ekologicznego, naprawimy rower w punkcie naprawy rowerów, kawiarenki i grille, lody, food truck ‘i, dla amatorów przejażdżki na kucach…. nie sposób wymienić wszystkiego.
Nie zabraknie muzyki i to w dobrym wydaniu. W tym roku będziemy bawić się przy dwóch scenach, wschodniej i zachodniej, pozwoli to na pełne wykorzystanie czasu, podczas gdy na jednej scenie będzie trwał występ, na przeciwnej będzie trwało już przygotowanie sprzętu i strojenie instrumentów, a rytmy muzyczne powinny zadowolić wszystkich.
Kto wystąpi ? Kto będzie w tym roku ? Na te pytania możemy już odpowiedzieć.

Zagrają dla nas:

 • Elektryczne Gitary - jako gwiazda tegorocznej edycji Smochy Festiwal 2017
  Znany zespół rockowy, autorem większości tekstów „Jestem z Miasta”, „Dzieci”, „Kiler”, „Co Ty Tutaj Robisz”, „Na krzywy ryj” jest lider zespołu Kuba Sienkiewicz,
 • Cezary Zybała Strzelecki - polski muzyk rockowy, wokalista zespołu Oddział Zamknięty w latach 2003-2015, pracujący obecnie nad płytą „Czary”,
 • Cash Flow - zespół grający country, rocka i rock’n’roll ’a,
 • Czysta Energia - zespół muzyczny gwarantujący dobrą zabawę przy polskich i zagranicznych utworach,
 • Ogień - zespół rockowy, ich ostatni przebój „Mery Jane” od kilku tygodni jest na playlistach, uczestnik finału koncertu Debiutów podczas tegorocznego 54 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (9-11.06.2017),
 • Ciabatta - smakuje jak taka bułeczka, muzyczny przysmak przyrządzony z pięciorga młodych składników, związani z naszym Osiedlem,
 • Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele - to zespół jakiego nie było, tworzą go muzycy – pasjonaci, których uwiodło charakterystyczne brzmienie i filigranowy rozmiar hawajskiej gitary, powszechnie znanej jako ukulele, zespół to niezwykła „szafa grająca”, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Muzycy aranżują prawdziwe „perełki” światowej i polskiej muzyki rozrywkowej,
 • Rock Imagination - zespół rockowy z doświadczonymi muzykami plus świetna wokalistka Agnieszka Kaszkowiak,
 • Sanity - zespół grający z pasją rocka z odrobiną progresji przeplatanego melodyjnymi balladami,
 • Badluck - zespół pełny pozytywnej blues-rockowej energii, poznański zespół,
 • oraz raper Onur, Amelka Kurantowicz - zwyciężczyni wielu konkursów piosenkarskich i… będą jeszcze niespodzianki.

Tyle na początek, szczegóły ukażą się w kolejnym, specjalnym festiwalowym wydaniu gazetki na początku maja, gdzie zamieścimy też niespodzianki, które przygotowaliśmy na cały okres letnich wakacji. A już teraz apelujemy, bierzcie sąsiadów, dzwońcie do znajomych, spędźmy te dni na wspólnej zabawie, w miłej rodzinnej atmosferze, przy dobrej muzyce; będziemy mieli się, czym pochwalić przed gośćmi z innych osiedli.
Nad organizacją i koordynacją całości czuwają radni z naszego Osiedla: Robert Błoszyk, Dorota Matkowska, Przemysław Polcyn, Witold Puchalski.
Osoby i firmy, które chciałyby wystawić, pokazać się na Smochy Festiwalu 2017 zapraszamy do kontaktu.

Kliknij aby zapoznać się z harmonogramem Smochy Festiwalu 2017

Zapraszamy i bawcie się dobrze!

Na festynie osiedlowym nastąpi inauguracja „SMOCHY PCHLI TARG”.
Będzie można przynieść różne rzeczy, duże i małe, różnej wartości, po prostu wszystko to co chcemy sprzedać, wymienić na inną rzecz lub podarować. Będzie to bazar rozmaitości.
Organizator, którym jest radna Bożena Stradowska-Adamska przewiduje wydzielenie określonej powierzchni, na której odbywać się będzie „Smochy Pchli Targ”.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w dniu 3 i 4 czerwca w godzinach 10:00 do 13:00.

 

Organizatorami SMOCHY FESTIWAL 2017 są:

logo ROlogo stajnia 2logo Kiekrz

 LOGO CWIOm

 

 Patroni Medialni:

TVP3 Poznan mWTK logo kolor RGB mRadio ZET Gold mafera logo mepoznan logo m

 SF2017 PLAKAT