12,0,0,100,0
600,600,60,1,1000,1000,25,1000
90,300,0,50,12,25,50,0,70,12,0,50,1,1,0,1000
* * * Szanowni Mieszkańcy informujemy o otwarciu na naszym Osiedlu Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Punkt mieści się w siedzibie Rady Osiedla i czynny jest w poniedziałek, środę, piątek w godzinach 13:00 - 17:00, wtorek i czwartek w godzinach: 9:00 - 13:00. * * *
40,20,-30,60,1
600,600,60,1,3000,1000,25,500
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Rada Osiedla - skład, regulamin
Zapraszamy do skorzystania z Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.
Od 7 kwietnia 2018 roku zmiany w funkcjonowaniu linii nocnych kursujących na Smochowice
Spotkanie informacyjne w sprawie budowy ulic Łebska, Łagowska, Kociewska, Żukowska
Konsultacje dotyczące terenu Smochowice Południe w rejonie ulic położonych pomiędzy Wejherowską, Starogardzką, Pniewską, Pelplińską.
Nowe centrum Smochowic - koncepcja przebudowy
Spotkanie informacyjne w sprawie terenu przy ulicy Przytocznej
Koncepcja przebudowy ulic Leśnowolskiej i Łagowskiej
Uchwały Rady Osiedla
Protokoły z sesji Rady Osiedla
Piszemy, dzwonimy do naszej Rady Osiedla...
Dziura w jezdni, chodniku ? Awaria sygnalizacji ? Uszkodzenie studzienki kanalizacji deszczowej ? Zimowe utrzymanie ? Zgłoś awarię, dzwoń !!!
Dyżury Radnych Osiedla w każdą środę...
Co słychać na naszym Osiedlu...
Można pobrać, poczytać...
Galerie z osiedlowych wydarzeń...
Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż części ul. Dąbrowskiego
Projekt Kompleksu Rekreacyjnego w rejonie ulic Lubowska, Brodnicka, Maszewska, Myśliborska
Nasz projekt ogólnomiejski wygrał Poznański Budżet Obywatelski 2016
Projekt PUMPTRACK wygrał w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016 wśród projektów dzielnicowych.
A może dostępny dla wszystkich edukacyjny park leśny zamiast pola golfowego ?
Jak palić w piecu oszczędnie, bez dymu i pretensji sąsiadów ? Kliknij
Inwestycje, remonty

UKS1406Turniej piłkarski dla dzieci i dorosłych organizowany przez UKS SMOKI

Adres: Poznań, Boisko przy ul. Braniewskiej w Poznaniu
Oczekiwana liczba uczestników: 200
Typ imprezy: zawody
Cykliczność: 2x w roku
Email organizatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

VI Turniej Piłkarski Smoczy Puchar - Wiosna 2017

Impreza organizowana cyklicznie przez nasz Klub począwszy od 2014 r. gromadzi corocznie ponad 100 zawodników (dzieci) i 60 zawodników (dorosłych) oraz kilkuset kibiców (z Poznania i okolic) podczas całodniowej, sportowej rywalizacji na miejskim boisku przy ul. Braniewskiej w Poznaniu.
Szczegółowe informacje, zgłoszenia drużyn oraz regulamin rozgrywek dostępny u organizatorów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Turniej organizowany jest społecznie przez członków UKS Smoki, udział w turnieju jest dla zawodników bezpłatny, a sama impreza finansowana jest ze środków Rady Osiedla Krzyżowniki-Smochowice. Taka formuła ma na celu umożliwienie udziału w profesjonalnym turnieju piłkarskim wszystkim zainteresowanym bez względu na możliwości finansowe.

Ramowy program przedstawia się następująco:


9:00 Otwarcie Turnieju dla dzieci
09:00-13:00 Rozgrywki w poszczególnych grupach wiekowych
13:15 Dekoracja zawodników
13:00 - 19:00 Rozgrywki seniorów
19:00 Dekoracja zawodników i zakończenie Turnieju.


W trakcie Turnieju na stoisku gastronomicznym będzie można nabyć kawę, herbatę i słodkie co nieco :)

 

 

UKS1404

UKS1405

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SF2017mRada Osiedla Krzyżowniki – Smochowice serdecznie zaprasza na
SMOCHY FESTIWAL 2017,
który odbędzie się w dniach 3 i 4 czerwca 2017 roku na terenie Obiektu Sportowego przy ul. Braniewskiej.

Startujemy każdego dnia już o 13:00.

WSTĘP WOLNY !

4 czerwca 2016 roku na boisku sportowym przy ulicy Braniewskiej w Krzyżownikach-Smochowicach odbył się pierwszy festyn osiedlowy pod nazwą ”Smochy Festiwal”. Ówczesnym założeniem, które przyjęli organizatorzy było stworzenie profesjonalnego festynu międzyosiedlowego, który w przyszłości mógłby stanowić nową tradycje osiedla.
Czy się udał ? Oceniliście Państwo sami, zostając na terenie boiska do godziny trzeciej w nocy, dawno po oficjalnym zakończeniu, rozmawiając z sąsiadami, a organizatorzy spotkali się z wieloma miłymi opiniami. W gazetce, która ukazała się po zeszłorocznych wakacjach przyrzekliśmy „I na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość - w przyszły roku, w czerwcu zapraszamy wszystkich na II Smochy Festiwal.
I stało się. Tegoroczny Smochy Festiwal 2017 odbędzie się w dniach 3 i 4 czerwca. Tak, zgadza się, będzie to impreza dwudniowa. Już w zeszłej edycji część uczestników nie zdążyła skorzystać ze wszystkich atrakcji i uczestniczyć we wszystkich pokazach i zabawach, dlatego w tym roku całe wydarzenie, jako dwudniowe pozwoli wszystkim cieszyć się i skorzystać ze wszystkich atrakcji, których nie będzie mało.
Smochy Festiwal 2017 to jedno z kilku wydarzeń tegorocznych, związane jest bezpośrednio z 28 rocznicą pierwszych w powojennej historii kraju, częściowo wolnych wyborów do Sejmu oraz całkowicie wolnych do przywróconego Senatu z 4 czerwca 1989 roku obchodzoną, jako Dzień Wolności i Praw Obywatelskich oraz oczywiście z 1 czerwca, czyli Międzynarodowym Dniem Dziecka, ustanowionym w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Jak w zeszłym roku czekają nas atrakcje: obejrzymy pokazy ratownictwa medycznego, pokazy chemiczne i fizyczne, a także warsztaty dla dzieci, warsztaty, zabawy dla najmłodszych w wielkich „dmuchańcach”, konkursy z nagrodami, sportowe rozgrywki indywidualne i rodzinne, artystyczne talenty zaprezentują przedszkolaki, harcerze i grupy taneczno-wokalne, pokazy i tańce, będzie okazja porozmawiać z policjantami, strażnikami miejskimi, wysłuchamy porad pracowników Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu i porad ekologicznych Polskiego Klubu Ekologicznego, naprawimy rower w punkcie naprawy rowerów, kawiarenki i grille, lody, food truck ‘i, dla amatorów przejażdżki na kucach…. nie sposób wymienić wszystkiego.
Nie zabraknie muzyki i to w dobrym wydaniu. W tym roku będziemy bawić się przy dwóch scenach, wschodniej i zachodniej, pozwoli to na pełne wykorzystanie czasu, podczas gdy na jednej scenie będzie trwał występ, na przeciwnej będzie trwało już przygotowanie sprzętu i strojenie instrumentów, a rytmy muzyczne powinny zadowolić wszystkich.
Kto wystąpi ? Kto będzie w tym roku ? Na te pytania możemy już odpowiedzieć.

Zagrają dla nas:

 • Elektryczne Gitary - jako gwiazda tegorocznej edycji Smochy Festiwal 2017
  Znany zespół rockowy, autorem większości tekstów „Jestem z Miasta”, „Dzieci”, „Kiler”, „Co Ty Tutaj Robisz”, „Na krzywy ryj” jest lider zespołu Kuba Sienkiewicz,
 • Cezary Zybała Strzelecki - polski muzyk rockowy, wokalista zespołu Oddział Zamknięty w latach 2003-2015, pracujący obecnie nad płytą „Czary”,
 • Cash Flow - zespół grający country, rocka i rock’n’roll ’a,
 • Czysta Energia - zespół muzyczny gwarantujący dobrą zabawę przy polskich i zagranicznych utworach,
 • Ogień - zespół rockowy, ich ostatni przebój „Mery Jane” od kilku tygodni jest na playlistach, uczestnik finału koncertu Debiutów podczas tegorocznego 54 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (9-11.06.2017),
 • Ciabatta - smakuje jak taka bułeczka, muzyczny przysmak przyrządzony z pięciorga młodych składników, związani z naszym Osiedlem,
 • Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele - to zespół jakiego nie było, tworzą go muzycy – pasjonaci, których uwiodło charakterystyczne brzmienie i filigranowy rozmiar hawajskiej gitary, powszechnie znanej jako ukulele, zespół to niezwykła „szafa grająca”, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Muzycy aranżują prawdziwe „perełki” światowej i polskiej muzyki rozrywkowej,
 • Rock Imagination - zespół rockowy z doświadczonymi muzykami plus świetna wokalistka Agnieszka Kaszkowiak,
 • Sanity - zespół grający z pasją rocka z odrobiną progresji przeplatanego melodyjnymi balladami,
 • Badluck - zespół pełny pozytywnej blues-rockowej energii, poznański zespół,
 • oraz raper Onur, Amelka Kurantowicz - zwyciężczyni wielu konkursów piosenkarskich i… będą jeszcze niespodzianki.

Tyle na początek, szczegóły ukażą się w kolejnym, specjalnym festiwalowym wydaniu gazetki na początku maja, gdzie zamieścimy też niespodzianki, które przygotowaliśmy na cały okres letnich wakacji. A już teraz apelujemy, bierzcie sąsiadów, dzwońcie do znajomych, spędźmy te dni na wspólnej zabawie, w miłej rodzinnej atmosferze, przy dobrej muzyce; będziemy mieli się, czym pochwalić przed gośćmi z innych osiedli.
Nad organizacją i koordynacją całości czuwają radni z naszego Osiedla: Robert Błoszyk, Dorota Matkowska, Przemysław Polcyn, Witold Puchalski.
Osoby i firmy, które chciałyby wystawić, pokazać się na Smochy Festiwalu 2017 zapraszamy do kontaktu.

Kliknij aby zapoznać się z harmonogramem Smochy Festiwalu 2017

Zapraszamy i bawcie się dobrze!

Na festynie osiedlowym nastąpi inauguracja „SMOCHY PCHLI TARG”.
Będzie można przynieść różne rzeczy, duże i małe, różnej wartości, po prostu wszystko to co chcemy sprzedać, wymienić na inną rzecz lub podarować. Będzie to bazar rozmaitości.
Organizator, którym jest radna Bożena Stradowska-Adamska przewiduje wydzielenie określonej powierzchni, na której odbywać się będzie „Smochy Pchli Targ”.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w dniu 3 i 4 czerwca w godzinach 10:00 do 13:00.

 

Organizatorami SMOCHY FESTIWAL 2017 są:

logo ROlogo stajnia 2logo Kiekrz

 LOGO CWIOm

 

 Patroni Medialni:

TVP3 Poznan mWTK logo kolor RGB mRadio ZET Gold mafera logo mepoznan logo m

 SF2017 PLAKAT

 

V BiegSMOCHOWICKI BIEG PO ZDROWIE

Już po raz V, 10 czerwca 2017r. odbędzie się Smochowicki Bieg Po Zdrowie. Organizatorami są Zespół Szkół nr 1. Nasze wydarzenie jest organizowane przy wsparciu Rady Rodziców ZS nr 1 oraz Rady Osiedla Krzyżowniki-Smochowice.
Patronat medialny objęła Telewizja Polska S.A. Oddział w Poznaniu. Sponsorem generalnym biegu jest firma JTC.
W poprzednich latach impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i uznaniem zarówno wśród uczestników, jak i mieszkańców osiedla. Ideą biegu jest promowanie zdrowego stylu życia i zachęcenie mieszkańców Smochowic oraz całego Poznania do czynnego uprawiania sportu, a także integrację lokalnej społeczności. Celem jest, by Smochowicki Bieg Po Zdrowie w kolejnych latach był wydarzeniem cyklicznym i na stałe zagościł w kalendarzu ważnych wydarzeń osiedla, będąc jednocześnie znakiem rozpoznawczym Smochowic, elementem promującym dzielnicę. Imprez ma charakter rodzinny. W czasie, której odbywają się występy artystyczne uczniów, pokazy tańca, konkursy dla dzieci i dorosłych, loteria fantowa, dmuchany zamek, malowanie twarzy, warsztaty robienia biżuterii z wolontariuszką z Madagaskaru, punkt masażu. W tym dniu swoje działania edukacyjne będzie prowadzić Drużyna Szpiku, która zachęci nas do bycia dawcą szpiku. Do tej pory w Biegu Po Zdrowie brało udział około 1600 biegaczy. 10 czerwca odbędą się biegi:
- dla dzieci najmłodszych na 200m, 400m i 600m,
- dla młodzieży na 2500m i 5 km,
- dla dorosłych na 5 i 10 km.
Ważnym elementem biegu jest fakt, iż poprzez bieganie pomagamy chorym dzieciom. W tym roku biegniemy dla podopiecznych z Drużyny Szpiku, dla dzieci z chorobami nowotworowymi
Organizatorom udało się pozyskać sympatyków i sponsorów biegu. Wśród nich są firmy, które swoje siedziby mają na terenie Smochowic i Poznania.
Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal oraz pakiet startowy (napój energetyczny, owoce, słodycze, drożdżówkę), a biegnące dzieci i młodzież – koszulkę biegową.
Na zwycięzców czekają również nagrody: karnety upominkowe do Klinki Estetyki Ciała, kosmetyki firmy Dottore, bony do salonu fryzjerskiego Kalamis, KIA na weekend, bony do Autokliniki i Dehatlonu, weekend w Villa Mare w Grzybowie, zaproszenia do restauracji Regatta, Pizze Capri oraz inne atrakcyjne nagrody.
Informacje i zapisy są prowadzone na stronie www.sbpz.pl, można nas również spotkać na fanpagu biegowym.

 

 

Srajd 2015 2towarzyszenie na rzecz ochrony Zachodniego Klina Zieleni w Poznaniu i Rada Osiedla Krzyżowniki - Smochowice

zapraszają w sobotę 16 września 2017 roku na VI Rajd Rowerowy pod nazwą “Dbamy o Nasze Osiedla”.
Start imprezy w Krzyżownikach – Smochowicach przewidziany jest o godzinie 13:00, miejsce zbiórki teren przed Szkołą Podstawową nr 57 im. Józefa Kostrzewskiego, ul. Leśnowolska 35 Poznań. Meta rajdu będzie znajdowała się na terenie Stajni Fino-Kalińscy Poznań w Kiekrzu i będzie otwarta od godz. 15.00.
Trasy rajdu będą wiodły w większości drogami leśnymi i mało uczęszczanymi odcinkami dróg publicznych.
Szósta już edycja rajdu rowerowego jest kontynuacją poprzednich wydarzeń łączącą dwie całkowicie odmienne dyscypliny sportu i rekreacji. Miłośnicy dwóch kółek, którzy w tym roku wystartują z trzech lokalizacji w Poznaniu spotkają się ma mecie w Kiekrzu z pasjonatami wierzchowców. Wszyscy wspólnie będą mogli spędzić czas na przygotowywanym festiwalu i podziwiać wspaniałe zawody i pokazy woltyżerki w Stajni Fino-Kalińscy w Kiekrzu.
Organizatorzy rajdu podobnie jak w zeszłym roku planują trasy zaawansowane i krótszą – polecaną szczególnie dla rodzin z dziećmi.
Obsługę tras rowerowych powierzono Klubowi turystyki Rowerowej Sigma, którego przodownicy turystyki kolarskiej wezmą na siebie odpowiedzialność za przebieg wycieczki i konkursy dla najmłodszych na mecie.
Zgłoszenia z podaniem ilości osób należy dokonać do 15.09.2016 godz.15.00 drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu: 504 471 887.
Uczestnicy mogą również dokonać zapisu na rajd bezpośrednio na starcie imprezy, jednakże w tym przypadku organizatorzy nie gwarantują wszystkich świadczeń na mecie imprezy.

Wstęp wolny.

Impreza częściowo finansowana jest ze środków Miasta Poznania.

Regulamin VI Rajdu Rowerowego "Dbamy o Nasze Osiedla"

Przypominamy, że VI Rajd rowerowy Stowarzyszenia na rzecz ochrony Zachodniego Klina Zieleni w Poznaniu i Rady Osiedla Krzyżowniki-Smochowice jest częścią dwudniowej imprezy i zagwarantuje wiele atrakcji wszystkim uczestnikom, niezależnie od zainteresowań, wieku i płci. Przybyłe rodziny z dziećmi będą miały możliwość uczestnictwa w animacjach, konkursach, przejażdżkach konnych a także zabawach na dmuchanych zamkach i trampolinach.
Sobota 16 września to przede wszystkim wydarzenia kulturalne na dwóch scenach, gdzie będą odbywać się prezentacje lokalnych młodszych i starszych wykonawców a wraz z nastaniem wieczoru na na festiwalu pojawi się jak zwykle Gwiazda Wieczoru.
Niedziela 17 września to czas zawodów w woltyżerce. Na tę część zapraszają wszystkich Mateusz i Hubert Kaliński - właściciele stajni Fino Kalińscy. Na start w Kiekrzu przybędą zawodnicy z całego regionu.

 

Cała galeria zdjęć z poprzedniej edycji dostępna tutaj.

rajd 2015 1 rajd 2015 2 rajd 2015 3 rajd 2015 4 rajd 2015 5