40,20,-30,60,1
600,600,60,1,3000,1000,25,500
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Rada Osiedla - skład, regulamin
Zapraszamy do skorzystania z Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.
Od 1 stycznia 2023 roku zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych kursujących na Krzyżowniki-Smochowice
Spotkanie informacyjne w sprawie budowy ulic Łebska, Łagowska, Kociewska, Żukowska
Konsultacje dotyczące terenu Smochowice Południe w rejonie ulic położonych pomiędzy Wejherowską, Starogardzką, Pniewską, Pelplińską.
Nowe centrum Smochowic - koncepcja przebudowy
Spotkanie informacyjne w sprawie terenu przy ulicy Przytocznej
Koncepcja przebudowy ulic Leśnowolskiej i Łagowskiej
Uchwały Rady Osiedla
Protokoły z sesji Rady Osiedla
Piszemy, dzwonimy do naszej Rady Osiedla...
Dziura w jezdni, chodniku ? Awaria sygnalizacji ? Uszkodzenie studzienki kanalizacji deszczowej ? Zimowe utrzymanie ? Zgłoś awarię, dzwoń !!!
Dyżury Radnych Osiedla w każdą środę...
Co słychać na naszym Osiedlu...
Można pobrać, poczytać...
Galerie z osiedlowych wydarzeń...
Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż części ul. Dąbrowskiego
Projekt Kompleksu Rekreacyjnego w rejonie ulic Lubowska, Brodnicka, Maszewska, Myśliborska
Nasz projekt ogólnomiejski wygrał Poznański Budżet Obywatelski 2016
Projekt PUMPTRACK wygrał w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016 wśród projektów dzielnicowych.
A może dostępny dla wszystkich edukacyjny park leśny zamiast pola golfowego ?
Jak palić w piecu oszczędnie, bez dymu i pretensji sąsiadów ? Kliknij
Inwestycje, remonty

Smochowice minibusy 2023

Szanowni Mieszkańcy,

nasze Osiedle w ocenie ZTMu jest dobrze skomunikowane poprzez znaczną ilość linii autobusowych kursujących z centrum w stronę Kiekrza, a w szczególności poprzez linie komunikacji aglomeracyjnej łączącej Tarnowo Podgórne z Poznaniem. Jednak w naszym przekonaniu, wzmocnionym rozmowami z mieszkańcami skraju północnej części Osiedla, bolączką jest znaczna odległość tej części mieszkańców do najbliższego przystanku. O ile dla młodszych wiąże się to dłuższym, na piechotę, czasem dotarcia do przystanku autobusowego to dla osób starszych i z ograniczoną sprawnością jest wręcz niemożliwe. Osoby takie mogą polegać tylko na prywatnym transporcie samochodowym lub skorzystać z usług prywatnych firm transportowych. W 2019 roku rozpoczęliśmy rozmowy z ZTMem o możliwości wzmocnienia linii autobusowych, powracając do dawnych planów uruchomienia linii z Ogrodów, zjazd przy WZMot i dalej wzdłuż ulicy Sytkowskiej, tak aby linia ta mogła zabezpieczyć komunikację w północnej części naszego Osiedla. Jednakże pierwotny plan tak jak wtedy tak i teraz (choć ma aprobatę ZTMu) jest niemożliwy do realizacji ze względu na nieutwardzony odcinek ulicy Sytkowskiej, która to ulica nie będzie realizowana indywidualnie albowiem jest elementem rozwiązania komunikacyjnego przyszłego (wiaduktu/tunelu) „Węzła Wola”. W tej sytuacji złożyliśmy ZTMowi kilka propozycji rozwiązań. Niestety ten jak i wiele podobnych tematów wstrzymał okres pandemii, teraz wracamy to tego tematu i publikujemy Państwu wstępny (opracowany przez ZTM we wrześniu) projekt wewnątrzosiedlowej linii komunikacji autobusowej, która miałaby być realizowana w oparciu o minibusy. Bardzo prosimy Państwa o zgłaszanie uwag do połowy listopada na dyżurach radnych osiedla. Wszystkie Państwa uwagi przekażemy do ZTMu.

 

 

Smochowice minibusy 2023