12,0,0,100,0
600,600,60,1,1000,1000,25,1000
90,300,0,50,12,25,50,0,70,12,0,50,1,1,0,1000
* * * Szanowni Mieszkańcy informujemy o otwarciu na naszym Osiedlu Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Punkt mieści się w siedzibie Rady Osiedla i czynny jest w poniedziałek, środę, piątek w godzinach 13:00 - 17:00, wtorek i czwartek w godzinach: 9:00 - 13:00. * * *
40,20,-30,60,1
600,600,60,1,3000,1000,25,500
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Rada Osiedla - skład, regulamin
Zapraszamy do skorzystania z Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.
Od 7 kwietnia 2018 roku zmiany w funkcjonowaniu linii nocnych kursujących na Smochowice
Spotkanie informacyjne w sprawie budowy ulic Łebska, Łagowska, Kociewska, Żukowska
Konsultacje dotyczące terenu Smochowice Południe w rejonie ulic położonych pomiędzy Wejherowską, Starogardzką, Pniewską, Pelplińską.
Nowe centrum Smochowic - koncepcja przebudowy
Spotkanie informacyjne w sprawie terenu przy ulicy Przytocznej
Koncepcja przebudowy ulic Leśnowolskiej i Łagowskiej
Uchwały Rady Osiedla
Protokoły z sesji Rady Osiedla
Piszemy, dzwonimy do naszej Rady Osiedla...
Dziura w jezdni, chodniku ? Awaria sygnalizacji ? Uszkodzenie studzienki kanalizacji deszczowej ? Zimowe utrzymanie ? Zgłoś awarię, dzwoń !!!
Dyżury Radnych Osiedla w każdą środę...
Co słychać na naszym Osiedlu...
Można pobrać, poczytać...
Galerie z osiedlowych wydarzeń...
Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż części ul. Dąbrowskiego
Projekt Kompleksu Rekreacyjnego w rejonie ulic Lubowska, Brodnicka, Maszewska, Myśliborska
Nasz projekt ogólnomiejski wygrał Poznański Budżet Obywatelski 2016
Projekt PUMPTRACK wygrał w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016 wśród projektów dzielnicowych.
A może dostępny dla wszystkich edukacyjny park leśny zamiast pola golfowego ?
Jak palić w piecu oszczędnie, bez dymu i pretensji sąsiadów ? Kliknij
Inwestycje, remonty

Wybory 2018 www

Szanowni Mieszkańcy…


…kandyduję do Rady Miasta Poznania.
Zdecydowałem, aby kampanie w mediach elektronicznych prowadzić w ostatnim tygodniu przed wyborami, aby Was nie zanudzić i nie zniechęcić do uczestnictwa w Wyborach Samorządowych 2018, najważniejszych wyborach, ponieważ będziemy decydować o swojej najbliższej okolicy, drogach, chodnikach, placach zabaw, a przede wszystkim o wysokości środków, które Miasto będzie na nie przeznaczać.
Czytając od paru tygodni wpisy różnych kandydatów zastanawiam się gdzie byli, gdy sprawy, o których piszą były planowane, tworzone a ich pomoc wówczas potrzebna. Ba, niektórzy głosowali nawet przeciw, a teraz promują się, że dokonano tego wszystkiego tylko i wyłącznie dzięki ich staraniom. Może warto być przyzwoitym i nie pisać o tym, czego się nie zrobiło, tym sposobem można wybory wygrać, ale szacunku się nie kupi. Nigdy nie jest tak, że jest to praca jednej osoby, to zawsze grupa zaangażowanych osób i co najwyżej ten jeden jest tylko jej reprezentantem. Może opuśćmy zasłonę milczenia.
Nie byłem, nie jestem i nie zamierzam wstępować do jakiejkolwiek partii, jestem za to poznaniakiem od urodzenia, to już 48 lat. Mam wspaniałą rodzinę, żonę Justynę i dwójkę wspaniałych dzieci Malwinę i Kamila. To właśnie im dedykuje wszystko to, co robię, aby żyło się lepiej - w naszym Mieście - Poznaniu.
Ci z Was, którzy mnie znają wiedzą, co robię, tutaj wymienię parę najważniejszych.
Współorganizuje wydarzenia kulturalne Smochy Festiwal, Kino Plenerowe, rajdy, animacje, wycieczki, spotkania edukacyjne dedykowane mieszkańcom północnych i zachodnich Osiedli miasta Poznania. Działam społecznie w kilku organizacjach, głównie w Wielkopolskim Centrum Rehabilitacji, Polskim Towarzystwie Chorób Nerwowo-Mięśniowych oraz Centrum Wspierania i Integracji Obywatelskiej.
Jestem sygnatariuszem-założycielem Koalicji Antysmogowej Bye Bye Smog, Koalicji Północno-Zachodnich Osiedli Miasta Poznania, założycielem Powszechnego Samorządu Gospodarczego w Polsce, inicjatorem powstania pierwszej w Polsce Osiedlowej Rady Seniorów, w której to sami Seniorzy decydują, na co wydawane są publiczne pieniądze oraz nowo otwartego Centrum Kultury Schron, czyli Społecznego Domu Kultury dla mieszkańców Poznania, szczególnie tych Osiedli, gdzie do tej pory nie było nic, czyli Strzeszyna, Podolan, Kiekrza, Krzyżownik-Smochowic.
Jestem też inicjatorem porozumienia pomiędzy społecznościami Kiekrza i Krzyżownik-Smochowic z Wójtami Gmin Tarnowo Podgórne i Rokietnica w zakresie ochrony wód zlewni Jeziora Kierskiego, poprawy stanu powietrza i zwiększenia atrakcyjności turystycznej na tym terenie oraz koordynacji działań służb ratunkowych; porozumienia, którego nie można było pomiędzy sąsiednimi gminami zrobić od 30 lat, a co udało się nam, przeciętnym mieszkańcom. Wymagało to miesięcy rozmów, negocjacji, ale się udało, co uważam za duży sukces i udowodnienie urzędnikom, że jeżeli się bardzo czegoś chce to można determinacją, rozmowami i poświęconym czasem tego dokonać.
Jako Wiceprzewodniczący Koalicji Północno-Zachodnich Osiedli Miasta Poznania sprzeciwiam się niekontrolowanej, ekspansywnej zabudowie tych terenów, które jako unikatowe powinny służyć rekreacji mieszkańców, co udało się częściowo poprzez zgłoszony przez Koalicję projekt „Plażojada - Szlakiem Trzech Jezior: Rusałka, Strzeszynek, Kiekrz”.
Tu kończę, aby nie zanudzić.
Nie kandyduje, aby wybudować w Poznaniu trzy linie metra, port dla kontenerowców, czy 5000 mieszkań w rok, bo byłyby to obietnice z krainy bajek. Nie opisuje dokonań, których nie robiłem.
Co mogę obiecać ? To, że jako radny miejski będę nadal organizować inicjatywy społeczne, kreować i wspierać wszelkie działania, których efektem będzie zmiana otaczającej nas przestrzeni w sposób przyjazny dla mieszkańców. Uporządkować i uzależnić inwestycje mieszkaniowe od nierozerwalnie z nimi związanych inwestycji w drogi, przedszkola, szkoły, komunikacje miejską, centra kultury. Wprowadzić realne uczestnictwo mieszkańców w podejmowanie decyzji dotyczących ich najbliższej okolicy - to mieszkańcy wiedzą najlepiej o swoich potrzebach.
Jako bezpartyjny będę słuchał i odpowiadał przed mieszkańcami, bez stawania przed problemem wyboru pomiędzy oczekiwaniami mieszkańców, a oczekiwaniami partii.
W tym roku moja dotychczasowa działalność została doceniona i zostałem nominowany w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego Osobowość Roku 2017 w kategorii działalność społeczna i charytatywna. Zająłem I miejsce w Poznaniu i II miejsce w Województwie Wielkopolskim, co uważam za duże wyróżnienie. Może najlepiej to, co chce robić, jako radny miejski określa to, za co zostałem nominowany, czyli „nominowany za prace na rzecz lokalnej społeczności i zmuszanie urzędników do działania” i to mogę Wam wszystkim obiecać.
Jeżeli chcecie realnych zmian to proszę w nadchodzących Wyborach Samorządowych o Wasz, Waszych znajomych, sąsiadów - mieszkańców - Głos.
Dla odróżnienia się od niektórych kandydatów - teoretyków obietnic i ojców wszystkich sukcesów, załączam poniższe zdjęcia.