40,20,-30,60,1
600,600,60,1,3000,1000,25,500
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Rada Osiedla - skład, regulamin
Zapraszamy do skorzystania z Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.
Od 1 stycznia 2023 roku zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych kursujących na Krzyżowniki-Smochowice
Spotkanie informacyjne w sprawie budowy ulic Łebska, Łagowska, Kociewska, Żukowska
Konsultacje dotyczące terenu Smochowice Południe w rejonie ulic położonych pomiędzy Wejherowską, Starogardzką, Pniewską, Pelplińską.
Nowe centrum Smochowic - koncepcja przebudowy
Spotkanie informacyjne w sprawie terenu przy ulicy Przytocznej
Koncepcja przebudowy ulic Leśnowolskiej i Łagowskiej
Uchwały Rady Osiedla
Protokoły z sesji Rady Osiedla
Piszemy, dzwonimy do naszej Rady Osiedla...
Dziura w jezdni, chodniku ? Awaria sygnalizacji ? Uszkodzenie studzienki kanalizacji deszczowej ? Zimowe utrzymanie ? Zgłoś awarię, dzwoń !!!
Dyżury Radnych Osiedla w każdą środę...
Co słychać na naszym Osiedlu...
Można pobrać, poczytać...
Galerie z osiedlowych wydarzeń...
Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż części ul. Dąbrowskiego
Projekt Kompleksu Rekreacyjnego w rejonie ulic Lubowska, Brodnicka, Maszewska, Myśliborska
Nasz projekt ogólnomiejski wygrał Poznański Budżet Obywatelski 2016
Projekt PUMPTRACK wygrał w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016 wśród projektów dzielnicowych.
A może dostępny dla wszystkich edukacyjny park leśny zamiast pola golfowego ?
Jak palić w piecu oszczędnie, bez dymu i pretensji sąsiadów ? Kliknij
Inwestycje, remonty

Lesnowolska 1Szanowni Mieszkańcy,

ulica Leśnowolska odcinek pomiędzy ulicą Sianowską a Łagowską i dalej część ulicy Łagowskiej do Braniewskiej to jedno z tych miejsc na Osiedlu, które wymaga zmian.
Godziny poranne i popołudniowe to czas, kiedy rodzice odbierają swoje dzieci. Samochody parkowane częściowo na jezdni, częściowo na chodniku. Efekt - brak możliwości wyminięcia się dwóch pojazdów, chodnik zajęty przez parkujące samochody, piesi przemieszczający się gruntowym poboczem (przy opadach deszczu w błocie i przeskakujący kałuże), brak możliwości wyjazdu i wjazdu na posesję mieszkańców tej ulicy, dużo nerwów, trąbienia i nie rzadko emocjonalne dyskusje z wplecionymi "ozdobnikami językowymi".
Jeszcze trochę cierpliwości, po blisko rocznym lobbowaniu udało się nam uzyskać ujęcie w budżecie Miasta Poznania, uchwalonego przez Radę Miasta Poznania, dodatkowych środków dla Naszego Osiedla na przebudowę ulicy Leśnowolskiej na odcinku od Zespołu Szkół Nr 1 do ulicy Sianowskiej włącznie z wykonaniem czwartego przejścia pieszego na wlocie zachodnim skrzyżowania Sianowska/Leśnowolska wraz z sygnalizacją świetlną, co części mieszkańców skróci drogę do szkoły i podniesie poziom bezpieczeństwa całego skrzyżowania. Przebudowa będzie obejmowała przesunięcie chodnika do granicy pasa drogowego, zaprojektowanie pomiędzy istniejącą jezdnią a chodnikiem miejsc postojowych oraz zaprojektowanie w rejonie szkoły placu do zawracania pojazdów samochodowych.
Na ten rok, z uzyskanych środków, planowane jest wykonanie projektu przebudowy i pozyskanie wszystkich niezbędnych opinii i dokumentów. Sama przebudowa planowana jest na 2018 rok i tutaj również dzięki wielu rozmowom udało się zarezerwować w Wieloletniej Prognozie Finansowej środki dla Naszego Osiedla na wykonanie tej inwestycji.